Прво кадетско првенство Србије у брзопотезном шаху у организацији ПСШС

Прво кадетско првенство Србије у брзопотезном шаху за 2017. годину у организацији ПСШС одржаће се 25. фебруара 2018. у ресторану Деветка – Кошутњак у Београду. Право учешћа, прве године (такмичења за 2017. годину), имају сви заинтересовани учесници рођени 1999. и млађи, док ће следеће године то право имати само чланови савеза. Такмичење се одржава у три старосне групе, у категоријама дечака и девојчица и то:

– до 10 година рођени 2007. и млађи

– до 14 година рођени 2003. и млађи

– до 18 година рођени 1999. и млађи

————————————————————————————-

Млађи такмичари могу учествовати у старијим групама али то морају да нагласе приликом пријаве.

Место и услови игре

• Такмичење се одржава у Београду у ресторану Деветка у Кошутњаку ул. Кнеза Вишеслава 25.
  • Такмичење се игра по Швајцарском или Бергеровом систему у зависности од броја пријављених учесника (компјутерско паровање). Организатор задржава право спајања група ако буде мање пријављених играча.
  • Игра се 9 кола на темпо игре од 3 минута + 2 секунде. Турнирским правилником биће одређени остали детаљи и све ће бити саопштено пре почетка такмичења.
  • Организатор ће обезбедити гарнитуре, потребно је понети испараван дигитални шаховски сат.
  • Уписнина за такмичење износи 500 динара и плаћају је сви учесници приликом пријаве.

Сатница

15,15 – 15,30 Потврда учешћа (пријава)
15,30 – 15,50 Смештање учесника на одређене позиције
15,50 – 16,00 Свечано отварање
16,00 – 18,15 Партије од првог до деветог кола
18,30                Свечано затварање и додела награда

Награде

За троје првопласираних у свим групама, организатор је обезбедио пехаре и медаље. Победници група стичу право бесплатног учешћа следеће године.

Пријава такмичара

Рок за пријаву учешћа је 22. фебруар 2018. Пријава се врши искључиво преко и-мејл адресе: srpskisahovskisavez@gmail.com уз слање основних података (име и презиме учесника, годиште, категорија, клуб).

Плаћање се врши вирмански на текући рачун Шаховског клуба “Видиковац” као организатора: 355-1067667-67, до 22. фебруара 2018. За пријаве и уплате до 24.02.2018. уписнина за такмичење износи 700 динара. Са собом је потребно понети доказ о уплати.

Додатне информације могу се добити од канцеларије Првог српског шаховског савеза:

• Путем и-мејл адресе: srpskisahovskisavez@gmail.com
  • На телефон Председника Савеза: Марије Лукић 063 7217 555

Ваша мејл адреса неће бити објављена.

Ime *
E-pošta *